http://travelmix.pl/wp-content/uploads/2019/08/ukraina-kijow.jpg

KIJÓW I NIE TYLKO

Ukraina 6 dni

Trasa: Ukraina
Transport: Autokar

Cena
1490 PLN

Zapytaj o termin

Dzień 1


Zbiórka uczestników zgodnie z rozkładem jazdy. Wyjazd do Lwowa. Przyjazd do Lwowa. O godz. 09:30 spotkanie uczestników z lokalnymi przewodnikami oraz rozpoczęcie zwiedzania. Śródmieście Lwowa (wpisane na Listę UNESCO), rynek z Kamienicą Królewską, ratusz, katedra ormiańska, Baszta Prochowa. Spacer Prospektem Swobody - pomnik Adama Mickiewicza, opera lwowska. Katedra greckokatolicka św. Jura, cmentarz : Łyczakowski oraz Orląt. Katedra rzymskokatolicka z kaplicą Boimów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2


Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i całodzienny przejazd do Kijowa. Po drodze krótkie zwiedzanie BERDYCZOWA - klasztor Karmelitów, kościół św. Barbary - miejsce ślubu Balzaka i Eweliny Hańskiej, synagoga. Zakwaterowanie w hotelu w Kijowie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3


Śniadanie. Zwiedzanie śródmieścia Kijowa ze Złotą Bramą - w którą niegdyś uderzał mieczem wjeżdżający do zdobytego miasta król Bolesław Chrobry, Soborem św. Włodzimierza -świątynią powstałą na 900-lecie chrztu Rusi, Narodową Operą Ukrainy - (z zewnątrz), Majdan Niezależności - centralny plac miasta, miejsce słynne z wydarzeń "pomarańczowej rewolucji". Chreszczatyk - reprezentacyjna ulica miasta. Następnie Sofia Kijowska - prawosławny monastyr z XI-wiecznym soborem Sofijskim, wewnątrz niepowtarzalne bizantyjskie freski, sobór Świętego Michała Archanioła o Złotych Kopułach - perła baroku ukraińskiego w zespole zabudowań klasztornych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4


Śniadanie. Zwiedzanie KIJOWA: Ławra Kijowsko-Pieczerska - jeden z największych klasztorów prawosławnych w Europie, kijowska "Statua Wolności" - potężny pomnik Matki Ojczyzny z Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej - pełnym monumentalnych rzeźb i ekspozycją broni pancernej. Następnie cerkiew św. Andrzeja - barokowa świątynia, dzieło architekta Rastrellego, twórcy Pałacu Zimowego w Petersburgu, zabytkowa ulica Zjazd św. Andrzeja - czas wolny z możliwością zakupu pamiątek. Fakultatywnie rejs statkiem po Dnieprze, możliwość podziwiania panoramy miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5


Śniadanie. Wyjazd do Tarnopola. Po drodze krótkie zwiedzanie Krzemieńca (dworek-muzeum Juliusza Słowackiego, dawne słynne Liceum Krzemienieckie z kościołem pojezuickim, ruiny zamku krzemienieckiego na Górze Bony). Przejazd do hotelu w Tarnopolu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6


Śniadanie. Zwiedzanie Tarnopola. Spacer po mieście. Następnie przejazd do Zbaraża. Zwiedzanie Twierdzy. Zadwórze - polskie Termopile. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie:Hotel 3*** , pokoje 2 osobowe, 1 nocleg we Lwowie, 3 noclegi w Kijowie , 1 nocleg w Tarnopolu
 • Wyżywienie: śniadania w formie bufetu , oraz kolacje serwowane (napoje do kolacji płatne dodatkowo).
 • Transport: autokar klasy LUX lub komfortowy BUS (uzależnione od ilości osób)
 • Opieka pilota oraz lokalny przewodnik
 • Ubezpieczenie:KL, NNW + bagaż
 • Inne świadczenia:bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem

Cena nie obejmuje

 • Uwaga: Cena nie zawiera wydatków osobistych

O kraju


 • Kraj: Ukraina
 • Stolica: Kijów
 • Największe miasta: Charków, Dnipro, Donieck, Lwów
 • Język urzędowy: ukraiński
 • Waluta: 1 Hrywna (UAH) = 100 kopiejek
 • Ludność: 42 805 731 (2015)
 • Strefa czasowa: UTC +2 – zima, UTC +3 – lato (czas polski + 1 godzina)
Podział administracyjny

Terytorium Ukrainy w I rzędzie dzieli się na 24 obwody (odpowiedniki województw) oraz 2 miasta wydzielone (Kijów i Sewastopol) i 1 republikę autonomiczną (Republikę Autonomiczną Krymu) mającą własną konstytucję i rząd (Sewastopol i Republika Autonomiczna Krymu znajdują się poza administracją ukraińską, w 2014 zostały zaanektowane przez Rosję jako miasto wydzielone i Republika Krymu). W II rzędzie Ukraina dzieli się na 490 rejonów (odpowiednik powiatów) i 185 miast wydzielonych z rejonów.

Przepisy wyjazdowe

Obywatele polscy wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy.

Przepisy celne:

Cudzoziemcy mogą swobodnie wwozić na Ukrainę i wywozić z jej terytorium kwotę do 10.000 euro, deklarując ją ustnie. Kwotę wyższą niż 10.000 euro należy natomiast zadeklarować pisemnie, przy czym wywożąc ją należy przedstawić dokumenty z banku potwierdzające wypłatę kwoty przekraczającej 10.000 euro. Podobnie ukraińską walutę (hrywnę) można, deklarując ustnie, wwozić i wywozić w wysokości do 15.000 hrywien. Kwotę od 15.000 do 50.000 hrywien należy deklarować pisemnie. Kwotę powyżej 50.000 hrywien można wywozić jedynie za pozwoleniem Narodowego Banku Ukrainy.

Opieka zdrowotna

Każdy pacjent musi sam płacić za leki, a cudzoziemiec także za opiekę lekarską, dlatego na pobyt należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Komunikacja

Na Ukrainie można korzystać z tramwajów, trolejbusów, autobusów, także prywatnych minibusów (tzw. marszrutki, dla kilkunastu osób). Cena biletów tramwajowych, trolejbusowych i minibusów to zwykle kilka hrywien (w zależności od miasta); kupuje się je bezpośrednio u biletera, a w minibusie - u kierowcy. W Kijowie, Dniepropietrowsku i Charkowie funkcjonuje również metro, opłata za przejazd w dowolnym kierunku i czasie do momentu opuszczenia stacji metra, tj. wyjścia poza rejon bramek przy wejściu wynosi 2 UAH. Sieć metra jest dość dobrze oznaczona, a pociągi jeżdżą punktualnie. Metro jest czynne od 5.40 do 0.10. Podróżując koleją, należy sprawdzić, kiedy kursują pociągi do danego miasta i czy są wolne miejsca (w przypadku pociągów do większych miast i pociągów międzynarodowych bilety należy kupować z wyprzedzeniem). Obowiązuje letni i zimowy rozkład jazdy.

Klimat

Znaczna część Ukrainy jest położona w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, natomiast Półwysep Krymski – w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Obszar kraju znajduje się najczęściej pod wpływem polarnomorskich i polarnokontynentalnych mas powietrza. Najbardziej charakterystyczną cechą klimatu Ukrainy jest jego wzrastający z zachodu na wschód kontynentalizm termiczny. W związku z tym roczne amplitudy temperatury powietrza wahają się od 25°C we Lwowie do 30°C w Starobielsku. Na terenie kraju przeważa również kontynentalny rozkład opadów z maksimum w ciepłym okresie roku.

Adres placówki dyplomatycznej

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, Ukraina, Kijów, Jarosławiw Wał 12, 01901

Dokumentem podróży wymagany jest ważny paszport.

x

RezerwujWycieczka

data-rezerwacji   cena
Pozostałe Terminy