http://travelmix.pl/wp-content/uploads/2019/09/Lublin5.jpg

LUBELSKIE JEST PIĘKNE

Polska 4 dni

Trasa: Polska
Transport: Autokar

Cena
659 PLN

Rezerwuj

Najbliższy termin

2021-07-08 - 2021-07-11

Pozostałe Terminy

Dzień 1


Zbiórka uczestników i wyjazd do Kazimierza Dolnego. Przyjazd , spotkanie z lokalnym przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania. Góra Trzech Krzyży – punkt widokowy skąd rozpościera się widok na przepiękne okolice, w tym Małopolski Przełom Wisły oraz kazimierski rynek. Ruiny zamku wraz ze zwiedzaniem ekspozycji Wzgórze zamkowe historia i legendy. Baszta zwana górnym zamkiem prawdopodobnie pełniąca funkcję latarni dla żeglugi rzecznej oraz wartowni. Fara kazimierska imponująca budowla której korzenie sięgają czasów przed lokacją miasta. Duży i Mały Rynek, serce miasta, wyjątkowy swoim rodzaju z wybitnymi w skali Polski renesansowymi kamienicami braci Przybyłów. Ulica Senatorska z wykwintnymi renesansowymi kamienicami, łaźnią i grodarzem, Muzeum Nadwiślańskie . Klasztor Reformatów, na wietrzej górze, z pewnością warto tu obejrzeć namalowaną na murze klasztornym drogę krzyżową. Akcja której dzieje się właśnie tu w Kazimierzu. Czas wolny. Przejazd do Nałęczowa. Zwiedzanie. Park zdrojowy i obiekty uzdrowiskowe ( Książe Józef, Domek Grecki, Domek Gotycki, Stare Łazienki, pijalnia Wód), Pałac Małachowskich serce parku. Muzeum Stefana Żeromskiego. Aleja Lipowa z przepięknymi willami z przełomu XIX/XXw. Przejazd do Lublina . Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 2


Śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania . Lubelskie Stare Miasto jest równie tajemnicze jak malownicze, pełne podwórek i uroczych zakamarków. Centralną część lubelskiego rynku zajmuje stary ratusz znany jako Trybunał Koronny. Wokół rynku wzrok przyciągają kamienice z zachowanymi oryginalnymi detalami architektonicznymi. Przerwa na kawę, czas wolny. Kontynuacja zwiedzania. Pozostałościami po miejskich fortyfikacjach są bramy, wieże i furty. Neogotycka wieża Trynitarska początkowo była furtą zakonną, a dziś jest najwyższym punktem widokowym w Lublinie. Natomiast z bramy Krakowskiej rozlegał się hejnał, który obecnie trębacz odgrywa z balkonu pobliskiego nowego ratusza. Swoim wnętrzem zachwyca barokowa archikatedra Jana Chrzciciela. Mniej szczęścia miał kościół farny, którego jedynie zarys odtworzono na placu Po Farze. Ulicą Grodzką dostaniemy się ze Starego Miasta na plac Zamkowy. Z oryginalnego średniowiecznego zamku królewskiego zachowała się jedynie kaplica i baszta. Na fundamentach dawnego zamku wzniesiono w XIX wieku nowe gmachy z przeznaczeniem na więzienie. Dziś w zamku lubelskim ma swoją siedzibę Muzeum Okręgowe. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg

Dzień 3


Śniadanie. Przejazd do Zamościa. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Rozpoczęcie zwiedzania. Miasto zaplanowano i zbudowano zgodnie z renesansowymi założeniami miasta idealnego. Wprawdzie najczęściej fotografowanym budynkiem w tym „mieście idealnym” jest manierystyczno - barokowy ratusz z pięknymi schodami wachlarzowymi, ale okalające Rynek Wielki kamienice Ormiańskie, Morandowska II, Szczebrzeska czy Turobińska też są bardzo fotogeniczne. Nieco skromniejszy wygląd mają kamienice z podcieniami przy Rynku Solnym, m.in. kamienica "Dom Rabina" z połowy XVII wieku. Czas wolny na kawę i indywidualny spacer. Wyjazd w drogę powrotną do Lublina. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4


Śniadanie. Przejazd do Kozłówki. Zespół pałacowo - parkowy Zamoyskich jest jedną z atrakcji Lubelszczyzny, chętnie wykorzystywaną przez ekipy filmowe. Zwiedzając doskonale zachowane wnętrza pałacu mamy wrażenie, że właściciele nadal tu mieszkają. W dawnym teatrze organizowane są ciekawe wystawy czasowe. Stała wystawa w powozowni poświęcona jest dawnym podróżom, dlatego oprócz pojazdów konnych zgromadzone są również inne eksponaty. W Galerii Sztuki Socrealizmu możemy zobaczyć najciekawsze prace czołowych polskich artystów z lat 50. Wszystkie obiekty otoczone są rozległym parkiem z geometrycznymi rabatami, fontannami i niewielkim rosarium. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje

  • Zakwaterowanie: Hotel 3*** w Lublinie, pokoje 2 osobowe z łazienkami.Pokoje 1 osobowe na zapytanie za dopłatą
  • Wyżywienie: śniadania w formie bufetu , oraz kolacje serwowane (napoje do kolacji płatne dodatkowo).
  • Transport: autokar klasy LUX lub komfortowy BUS (uzależnione od ilości osób)
  • Opieka pilota oraz lokalny przewodnik
  • Ubezpieczenie : NNW
  • Inne świadczenia: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem

Cena nie obejmuje

  • Uwaga: Cena nie zawiera wydatków osobistych.
x

RezerwujWycieczka

data-rezerwacji   cena
Pozostałe Terminy