http://travelmix.pl/wp-content/uploads/2019/08/rosja_0.jpg

MOSKWA

Rosja - 5 dni

Trasa: Rosja
Transport: Samolot

Cena
2190 PLN

Zapytaj o termin

Dzień 1


Zbiórka uczestników oraz spotkanie z pilotem imprezy na lotnisku w Warszawie 2,5 godz. przed planowanym wylotem. Odprawa biletowa-bagażowa. Odlot samolotem do Moskwy. Przylot do Moskwy na lotnisko Szeremietiewo. Przejazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2


Śniadanie w hotelu. Spotkanie grupy z lokalnym przewodnikiem , zwiedzanie miasta : cerkiew Chrystusa Zbawiciela, Wzgórza Worobiowskie, Góra Pokłonowa z Parkiem Zwycięstwa, kryty most "Bagration", Nowy Arbat, Pierścień Bulwarowy, Ulica Twerska, Teatr Wielki, Duma, Łubianka. Zwiedzanie tego dnia odbywa się z transportem autokarowym. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3


Śniadanie w hotelu. Spotkanie grupy z lokalnym przewodnikiem i kontynuacja zwiedzania: Galeria Tretiakowska (wejście), spacer nad rzeką Moskwą, rejs statkiem po rzece Moskwie. Wyjazd do Sergiev Posad zwanego „Rosyjską Częstochową”. Najważniejszym obiektem ławry jest Sobór Św. Trójcy. Największą świętością tego soboru jest słynna ikona "Święta Trójca" autorstwa Andrieja Rublowa. Sobór Uspienski z grobowcem Borys Godunowa i jego rodziny. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

Dzień 4


Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem i dalszy dzień zwiedzania.W programie: Kreml (wejście), Ogród Aleksandrowski, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Maneżowy, Klasztor i Cmentarz Nowodziewiczy (wejście). Zwiedzanie tego dnia odbywa się w oparciu o moskiewskie metro. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5


Śniadanie w hotelu. Przejazd autokarem na lotnisko w Moskwie Szeremietiewo. Odprawa biletowa-bagażowa. Odlot samolotu do Warszawy. Przylot i zakończenie imprezy

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: Hotel 3*** w Moskwie, pokoje 2 osobowe z łazienkami.Pokoje 1 osobowe na zapytanie za dopłatą
 • Wyżywienie: śniadania w formie bufetu , oraz kolacje serwowane (napoje do kolacji płatne dodatkowo).
 • Transport: samolot rejsowy Warszawa-Moskwa-Warszawa, transfery autokarowe w Moskwie
 • Opieka pilota oraz lokalny przewodnik
 • Ubezpieczenie: KL, NNW + bagaż
 • Inne świadczenia: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem

Cena nie obejmuje

 • Uwaga: Cena nie zawiera kosztów wyrobienia wizy do Rosji, wydatków osobistych .
 • Uwaga: Cena nie zawiera kosztów biletu lotniczego Warszawa-Moskwa-Warszaw, cena zostanie podana po podaniu daty imprezy .

O kraju


 • Kraj: Rosja
 • Stolica: Moskwa
 • Największe miasta: Moskwa, Petersburg, Nowosybirsk, Jekaterynburg, Niżny Nowogród
 • Język urzędowy: rosyjski
 • Waluta:1 rubel rosyjski = 100 kopiejek (RUB)
 • Ludność:146 877 088 (2018)
 • Strefa czasowa: od UTC +2 (Kaliningrad), UTC +3 (Moskwa, Petersburg), do UTC +12
Podział administracyjny

Terytorium Federacji Rosyjskiej dzieli się na 85 podmiotów federalnych, z których dwa od 2014 są na terenie spornym z Ukrainą. Państwo zostało podzielone na 46 obwodów, 21 republik, 9 krajów, 2 miasta wydzielone, 1 obwód autonomiczny oraz 4 okręgi autonomiczne.

Przepisy wyjazdowe

Wjazd na terytorium Rosji odbywa się na podstawie ważnej wizy, którą aby otrzymać, należy spełnić określone w warunki zawarte w umowie między Unią Europejską a Federacją Rosyjską. Dodatkowo należy posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Od osoby posiadającej zezwolenie na zamieszkanie lub kartę stałego pobytu nie jest wymagana wiza.

Przepisy celne:

Cudzoziemcy mogą swobodnie wwozić do Rosji kwotę do 10.000 USD (lub ekwiwalent w innej walucie), deklarując ją ustnie. Kwotę wyższą niż 10.000 euro należy natomiast zadeklarować pisemnie. Podczas wyjazdu należy zadeklarować wywóz kwoty powyżej 3.000 USD, papierów wartościowych czy czeków na taką kwotę, zaś powyżej 10.000 USD należy przedstawić celne dokumenty potwierdzające wcześniejsze wwiezienie takiej kwoty na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Opieka zdrowotna

Każdy pacjent musi sam płacić za leki, a cudzoziemiec także za opiekę lekarską, dlatego na pobyt należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Komunikacja

Po Rosji najlepiej jest przemieszczać się samolotami lub pociągami. Transport kolejowy jest zdecydowanie tańszy od lotniczego, a jego standard jest zaskakująco wysoki. Aby zyskać na cenie bilety należy zakupić poprzez witrynę internetową Rosyjskich kolei. Dodatkowo na linii Moskwa-Petersburg kursuje szybkie pociągi Sapsan, które zapewniają podróż pomiędzy tymi miastami w czasie 4 godzin. Po największych miastach Rosji najlepiej poruszać się metrem, gdyż dociera ono w większość wybranych miejsc. Najbardziej rozbudowane sieci znajdują się w Moskwie (55 rubli - karta magnetyczna) oraz Petersburgu (45 rubli - żetony).

Klimat

Europejska część Rosji jest położona w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, który charakteryzuje się upalnym latem i mroźniejszą zimą niż w Polsce. Średnia temperatura lipca sięga do +25 °C na południu Niziny Wschodnioeuropejskiej, zaś w styczniu ok. -6 °C. Opady w tej części Rosji sięgają rocznie około 600 mm co oznacza niewiele mniejsze ilości niż w Polsce.

Adres placówki dyplomatycznej

Ambasada RP w Moskwie ul. Klimaszkina 4, 123557 Moskwa

Dokumentem podróży wymagany jest ważny paszport wraz z uzyskaną wizą turystyczną do Rosji.

x

RezerwujWycieczka

data-rezerwacji   cena
Pozostałe Terminy