http://travelmix.pl/wp-content/uploads/2019/08/Sankt-Petersburg-1-800x445-3.jpg

SANKT PETERSBURG

Rosja - 7 dni

Trasa: Rosja
Transport: Autokar

Cena
PLN

Zapytaj o termin

Dzień 1


Zbiórka uczestników o godz. 02:00 i wyjazd. Przejazd do Rygi. Po przyjeździe zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 2


Śniadanie. Wyjazd do Rosji. Przejazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg. (czas przejazdu uzależniony od czasu odprawy na granicy Estonii i Rosji).

Dzień 3


Śniadanie. O godz. 09.00 spotkanie z lokalnym przewodnikiem w hotelu. Zwiedzanie St. Petersburga – w czasie wycieczki zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, następnie przejedziemy do twierdzy Pietropawłowskiej, będącej pierwszą budowlą miasta, wzniesioną na Wyspie Zajęczej na rozkaz cara Piotra I Wielkiego. Najcenniejszym zabytkiem architektonicznym jest Sobór Piotra i Pawła - z iglicą zakończoną posągiem anioła, wyniesionym na wysokość 122 m (anioł z krzyżem ma 3,5 m wysokości i obraca się w kierunku wiatru). Zobaczymy również krążownik AURORA, Domek Piotra I, Plac św. Trójcy. Wycieczka do Peterhofu. Przejazd do Peterhof, dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego, która jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. W przeszłości Wielki Pałac Peterhof był letnią rezydencją rodziny carskiej. Sam car, Piotr Wielki, zaprojektował układ pałacu. Wielki Pałac Peterhof jest, bez przesady, nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Nie ustępuje on nawet pałacom w Wersalu czy Hofburgu. O godz. 14.00 Zwiedzanie Parku Dolnego w Peterhofie. Jest to tak niezwykły kompleks, że turyści zgodnie przyznają, iż można by tu przebywać bez końca. Kompleks Peterhof to nie tylko sam pałac, ale także dwa przedzielone długim tarasem parki: Dolny i Górny. Peterhof, nie bez przyczyny, jest nazywany światową stolicą fontann. Na terenie całego parku o powierzchni blisko 600 ha znajdują się 144 fontanny, często złote, o 2000 strumieni wodnych. W parku znajdują się cztery zabytkowe kaskady. Cały zespół fontann wyrzuca łącznie 34 tys. litrów wody na sekundę(!). Ciekawe jest to, iż fontanny pałacu funkcjonują bez skomplikowanych urządzeń, pomp, ponieważ w konstrukcji parku Peterhof wykorzystano nierówności w terenie oraz naturalne źródła wodne, położone wyżej nad poziomem morza, niż sam park w Peterhofie (fontanny zazwyczaj są czynne od 15 maja). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4


Śniadanie. O godz. 09.30 spotkanie z lokalnym przewodnikiem w hotelu. Zwiedzanie dalsze miasta (wycieczka pół dniowa) - tego dnia zobaczymy Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego, zbudowaną w miejscu, gdzie 13 marca 1881 r.(a wg kalendarza juliańskiego 1 marca 1881 r.) został zabity car Aleksander II. Cerkiew wzniesiono dosłownie w poprzek ulicy. Aleksander II zginął z rąk rewolucjonistów z organizacji „Narodnaja Wola”, którym nie podobał się car-reformator; cerkiew Spas-na-Krowi Następnie udamy się na zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata. W wielu budynkach zgromadzono tutaj niezwykłe zbiory. Największe wrażenie robi barokowy Pałac Zimowy z niezwykłymi Salami Reprezentacyjnymi. Carowie nie szczędzili wydatków na dekorowanie publicznych miejsc, które miały symbolizować siłę i bogactwo carskiej Rosji. Niewyobrażalne wprost są zbiory muzealne. Zgromadzono tutaj scytyjskie złoto, antyczne wazy, perskie srebro, meble i szaty cesarskie (ponad 300 strojów Piotra I), kolekcje malarstwa europejskiego z dziełami Rafaela, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rubensa,Rembrandta, Gauguina, Matissa, Picassa i wielu, wielu innych znanych malarzy. Zwiedzanie Soboru św. Izaaka , który jest największą świątynią w Sankt Petersburgu i drugą w Rosji. Sobór uznawany jest także za czwarty co do wielkości obiekt sakralny świata. Sobór świętego Izaaka Dalmatyńskiego był budowany przez prawie 40 lat (w latach 1818-1858) na podmokłym, niełatwym do tego typu inwestycji terenie. Ogromną budowlę postawiono na wbitych głęboko w ziemię drewnianych palach. Koszt budowy obiektu oszacowano wówczas na ponad 20 mln rubli; konny pomnik Piotra I, wzniesiony z inicjatywy Katarzyny II, która chciała upamiętnić swego wielkiego poprzednika. Polecony carycy rzeźbiarz - Étienne Maurice Falconet w 1766 roku rozpoczął prace nad figurą cara. Aby dokładnie przedstawić postać imperatora posłużył się pośmiertną maską Piotra I, a za model jeźdźca posłużył jeden z rosyjskich generałów; Sobór Smolny, uznawany za jedną z najpiękniejszych świątyń w Sankt Petersburgu, położony w zakolu rzeki Newy, niegdyś był ściśle związany z władzami carskimi, później w 1917 roku stał się siedzibą główną komunistów podczas Rewolucji Październikowej.Powrót do hotelu. Kolacja w hotelu, nocleg. O godz. 00:20 nocny 1,5 godz. rejs statkiem po centralnej części akwenu Newy z obejrzeniem mostów zwodzonych. Odjazd statku o godz. 00:50 od Placu Pałacowego przy Ermitażu. Podczas wycieczki obejrzycie Państwo mosty zwodzone (Troicki, Bolszeochtinski, Litejny i Pałacowy,Błogowieszczeńskiego i Giełdowego), a również zabytki i kamienice Petersburga, pałace i parki centralnej części historycznej miasta.

Dzień 5


Śniadanie. O godz. 10.00 spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Czas wolny na zakup pamiątek oraz indywidualny spacer. Dodatkowo: Wycieczka po rzekach i kanałach Petersburga. Wyprawa statkiem (1,5 godz.) po rzekach i kanałach Petersburga to niezapomniana wycieczka po wodnych arteriach Wenecji Północnej. Przejazd pod małymi mostami, ulice i uliczki Petersburga ze strony wody, panoramiczne widoki miasta ze strony rzeki Newa, wyspy i pół-wysepki – to wszystko podczas półtoragodzinnej wycieczki małym statkiem. Cena wycieczki: 12 EUR/os. Wycieczka do Carskiego sioła. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny II z Bursztynową komnatą. Zwiedzanie pałacu, położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów, zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Imponującą fasadę 300-metrowej długości zdobią liczne atlanty, kolumny, pilastry i dekoracyjnie obramowane okna. Zwiedzającym udostępniono 20 sal reprezentacyjnych, w tym Bursztynową Komnatę, wyłożoną kryształowymi lustrami i ozdobioną złoconymi rzeźbami Salę Wielką, wystawę pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Powrót do St. Petersburga. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 6


Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Estonii. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Kolacja w jednej z restauracji w mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 7


Wczesne śniadanie. Przejazd drogą Via Baltica przez Łotwę, Litwę. Powrót do kraju w późnych godzinach nocnych.

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: Hotel 3*** , pokoje 2 osobowe, pokoje jednosobowe za dopłata koszt ok. 185 Eur
 • Wyżywienie: śniadania w formie bufetu , oraz kolacje serwowane (napoje do kolacji płatne dodatkowo).Posiłki zgodnie z programem.
 • Transport: autokar klasy LUX lub komfortowy BUS (uzależnione od ilości osób)
 • Opieka pilota oraz lokalni przewodnicy
 • Ubezpieczenie:KL, NNW + bagaż
 • Inne usługi:bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem.
 • Inne usługi:pośrednictwo wizowe

Cena nie obejmuje

 • Uwaga: Cena nie zawiera : innych posiłków oraz napojów do obiadów i kolacji,wycieczek fakultatywnych,napiwków,wydatków osobistych,opłat za filmowanie i fotografowanie,opłaty wizowej 300 zł .

O kraju


 • Kraj: Rosja
 • Stolica: Moskwa
 • Największe miasta: Moskwa, Petersburg, Nowosybirsk, Jekaterynburg, Niżny Nowogród
 • Język urzędowy: rosyjski
 • Waluta:1 rubel rosyjski = 100 kopiejek (RUB)
 • Ludność:146 877 088 (2018)
 • Strefa czasowa: od UTC +2 (Kaliningrad), UTC +3 (Moskwa, Petersburg), do UTC +12
Podział administracyjny

Terytorium Federacji Rosyjskiej dzieli się na 85 podmiotów federalnych, z których dwa od 2014 są na terenie spornym z Ukrainą. Państwo zostało podzielone na 46 obwodów, 21 republik, 9 krajów, 2 miasta wydzielone, 1 obwód autonomiczny oraz 4 okręgi autonomiczne.

Przepisy wyjazdowe

Wjazd na terytorium Rosji odbywa się na podstawie ważnej wizy, którą aby otrzymać, należy spełnić określone w warunki zawarte w umowie między Unią Europejską a Federacją Rosyjską. Dodatkowo należy posiadać paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Od osoby posiadającej zezwolenie na zamieszkanie lub kartę stałego pobytu nie jest wymagana wiza.

Przepisy celne:

Cudzoziemcy mogą swobodnie wwozić do Rosji kwotę do 10.000 USD (lub ekwiwalent w innej walucie), deklarując ją ustnie. Kwotę wyższą niż 10.000 euro należy natomiast zadeklarować pisemnie. Podczas wyjazdu należy zadeklarować wywóz kwoty powyżej 3.000 USD, papierów wartościowych czy czeków na taką kwotę, zaś powyżej 10.000 USD należy przedstawić celne dokumenty potwierdzające wcześniejsze wwiezienie takiej kwoty na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Opieka zdrowotna

Każdy pacjent musi sam płacić za leki, a cudzoziemiec także za opiekę lekarską, dlatego na pobyt należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Komunikacja

Po Rosji najlepiej jest przemieszczać się samolotami lub pociągami. Transport kolejowy jest zdecydowanie tańszy od lotniczego, a jego standard jest zaskakująco wysoki. Aby zyskać na cenie bilety należy zakupić poprzez witrynę internetową Rosyjskich kolei. Dodatkowo na linii Moskwa-Petersburg kursuje szybkie pociągi Sapsan, które zapewniają podróż pomiędzy tymi miastami w czasie 4 godzin. Po największych miastach Rosji najlepiej poruszać się metrem, gdyż dociera ono w większość wybranych miejsc. Najbardziej rozbudowane sieci znajdują się w Moskwie (55 rubli - karta magnetyczna) oraz Petersburgu (45 rubli - żetony).

Klimat

Europejska część Rosji jest położona w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, który charakteryzuje się upalnym latem i mroźniejszą zimą niż w Polsce. Średnia temperatura lipca sięga do +25 °C na południu Niziny Wschodnioeuropejskiej, zaś w styczniu ok. -6 °C. Opady w tej części Rosji sięgają rocznie około 600 mm co oznacza niewiele mniejsze ilości niż w Polsce.

Adres placówki dyplomatycznej

Ambasada RP w Moskwie ul. Klimaszkina 4, 123557 Moskwa

Dokumentem podróży wymagany jest ważny paszport wraz z uzyskaną wizą turystyczną do Rosji.

x

RezerwujWycieczka

data-rezerwacji   cena
Pozostałe Terminy