http://travelmix.pl/wp-content/uploads/2019/08/ukraina-lwow-4-1.jpg

LWÓW EXPRESS

Ukraina 2 dni

Trasa: Ukraina
Transport: Bus

Cena
320 PLN

Rezerwuj

Najbliższy termin

2021-06-26 - 2021-06-27

Pozostałe Terminy

Dzień 1


Spotkanie grupy z pilotem w miejscu podstawienia i wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Lwowa. Przyjazd do Lwowa. o godz. 10:00 spotkanie uczestników z lokalnymi przewodnikami oraz rozpoczęcie zwiedzania. Śródmieście Lwowa (wpisane na Listę UNESCO), rynek z Kamienicą Królewską, ratusz, katedra ormiańska, Baszta Prochowa. Chwila przerwy na kawę. Spacer Prospektem Swobody - pomnik Adama Mickiewicza, opera lwowska którą będziemy podziwiać i zwiedzać (fakultatywnie obejrzenie spektaklu). Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2


O godz. 09:00 spotkanie uczestników z lokalnymi przewodnikami oraz rozpoczęcie dalszego zwiedzania. Katedra greckokatolicka św. Jura, cmentarz : Łyczakowski oraz Orląt. Katedra rzymskokatolicka .Kaplica Boimów. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną z Lwowa ok. godz. 16:00. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje

 • Zakwaterowanie: Hotel 3*** we Lwowie, pokoje 2 osobowe z łazienkami.Pokoje 1 osobowe na zapytanie za dopłatą
 • Wyżywienie: śniadania w formie bufetu , oraz kolację serwowaną (napoje do kolacji płatne dodatkowo).
 • Transport: autokar klasy LUX lub komfortowy BUS (uzależnione od ilości osób)
 • Opieka pilota oraz lokalny przewodnik
 • Ubezpieczenie: KL, NNW + bagaż
 • Inne świadczenia: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem

Cena nie obejmuje

 • Uwaga: Cena nie zawiera biletów na spektakl w operze oraz wydatków osobistych

O kraju


 • Kraj: Ukraina
 • Stolica: Kijów
 • Największe miasta: Charków, Dnipro, Donieck, Lwów
 • Język urzędowy: ukraiński
 • Waluta: 1 Hrywna (UAH) = 100 kopiejek
 • Ludność: 42 805 731 (2015)
 • Strefa czasowa: UTC +2 – zima, UTC +3 – lato (czas polski + 1 godzina)
Podział administracyjny

Terytorium Ukrainy w I rzędzie dzieli się na 24 obwody (odpowiedniki województw) oraz 2 miasta wydzielone (Kijów i Sewastopol) i 1 republikę autonomiczną (Republikę Autonomiczną Krymu) mającą własną konstytucję i rząd (Sewastopol i Republika Autonomiczna Krymu znajdują się poza administracją ukraińską, w 2014 zostały zaanektowane przez Rosję jako miasto wydzielone i Republika Krymu). W II rzędzie Ukraina dzieli się na 490 rejonów (odpowiednik powiatów) i 185 miast wydzielonych z rejonów.

Przepisy wyjazdowe

Obywatele polscy wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy.

Przepisy celne:

Cudzoziemcy mogą swobodnie wwozić na Ukrainę i wywozić z jej terytorium kwotę do 10.000 euro, deklarując ją ustnie. Kwotę wyższą niż 10.000 euro należy natomiast zadeklarować pisemnie, przy czym wywożąc ją należy przedstawić dokumenty z banku potwierdzające wypłatę kwoty przekraczającej 10.000 euro. Podobnie ukraińską walutę (hrywnę) można, deklarując ustnie, wwozić i wywozić w wysokości do 15.000 hrywien. Kwotę od 15.000 do 50.000 hrywien należy deklarować pisemnie. Kwotę powyżej 50.000 hrywien można wywozić jedynie za pozwoleniem Narodowego Banku Ukrainy.

Opieka zdrowotna

Każdy pacjent musi sam płacić za leki, a cudzoziemiec także za opiekę lekarską, dlatego na pobyt należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

Komunikacja

Na Ukrainie można korzystać z tramwajów, trolejbusów, autobusów, także prywatnych minibusów (tzw. marszrutki, dla kilkunastu osób). Cena biletów tramwajowych, trolejbusowych i minibusów to zwykle kilka hrywien (w zależności od miasta); kupuje się je bezpośrednio u biletera, a w minibusie - u kierowcy. W Kijowie, Dniepropietrowsku i Charkowie funkcjonuje również metro, opłata za przejazd w dowolnym kierunku i czasie do momentu opuszczenia stacji metra, tj. wyjścia poza rejon bramek przy wejściu wynosi 2 UAH. Sieć metra jest dość dobrze oznaczona, a pociągi jeżdżą punktualnie. Metro jest czynne od 5.40 do 0.10. Podróżując koleją, należy sprawdzić, kiedy kursują pociągi do danego miasta i czy są wolne miejsca (w przypadku pociągów do większych miast i pociągów międzynarodowych bilety należy kupować z wyprzedzeniem). Obowiązuje letni i zimowy rozkład jazdy.

Klimat

Znaczna część Ukrainy jest położona w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, natomiast Półwysep Krymski – w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Obszar kraju znajduje się najczęściej pod wpływem polarnomorskich i polarnokontynentalnych mas powietrza. Najbardziej charakterystyczną cechą klimatu Ukrainy jest jego wzrastający z zachodu na wschód kontynentalizm termiczny. W związku z tym roczne amplitudy temperatury powietrza wahają się od 25°C we Lwowie do 30°C w Starobielsku. Na terenie kraju przeważa również kontynentalny rozkład opadów z maksimum w ciepłym okresie roku.

Adres placówki dyplomatycznej

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, Ukraina, Kijów, Jarosławiw Wał 12, 01901

Dokumentem podróży wymagany jest ważny paszport.

Wszyscy cudzoziemcy muszą posiadać jeden z następujących dokumentów:

• dokument potwierdzający otrzymanie pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionkami znajdującymi się przez WHO na liście dopuszczonych do stosowania w sytuacjach nagłych; lub

• szybki test na antygen SARS-CoV-2 (RAT), który został wykonany nie więcej niż 72 godziny przed wjazdem; lub

• zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonane nie później niż 72 godziny przed wjazdem.

Dzieci do lat 12 są zwolnione okazywania wyników szczepień oraz wykonania testów.

x

RezerwujWycieczka

data-rezerwacji   cena
Pozostałe Terminy